Żeby ozdobić ładnie wielkanocny stół można postawić na nim wazon z baziami, bukszpanem i kwiatami. Niektórzy jednak wymyślają bardziej oryginalne oraz nowoczesne kompozycje w koszyczkach, doniczkach i szklanych naczyniach.

Koszyczek wielkanocny kojarzy się przede wszystkim z tym, który zanosi się w Wielką Sobotę do poświęcenia. Jednak dekoracja, która ma znajdować się na stole powinna być umieszczona w koszyczku bez rączki. Bardzo ładnie wyglądają wystające z niego wiosenne kwiaty, pomiędzy którymi można pookładać kolorowe pisanki. Poza tym w koszyczku można ułożyć rzeżuchę lub zielony owies i położyć na środku baranka. Oczywiście można też potraktować taką ozdobę bardziej tradycyjnie, czyli umieścić w koszyczku pisanki, kurczaczki, baranki, bukszpan, bazie. Jednak mogą one zostać ułożone również w ozdobnej doniczce. Najpierw wypełniamy ją gąbką, a potem wbijamy wiosenne gałązki i zwierzątka na drucikach. Natomiast pisanki czy kurczaczki oraz zajączki można też podoklejać. Bardzo ciekawie wyglądają małe doniczki, w których umieszcza się skorupkę jajka z wyrastająca z niej rzeżuchą albo stokrotką. Niektórzy mocują wydmuszki na patykach i następnie umieszczają je właśnie w malutkich doniczkach.

Jedną z najprostszych, a jednocześnie najładniejszych dekoracji na stół, jest ciekawa doniczka z wiosennymi kwiatami. Można ją obkleić kolorowym papierem, bibułą, makaronem czy pomalować. Poza tym w sklepach dostępne są rozmaite osłonki na doniczki. Niektóre z nich są naprawdę urocze. Same kwiaty również można urozmaicić, wbijając do ziemi kilka gałązek bukszpanu, bazie lub otaczając je suszoną trawą. Natomiast kwiaty nie zawsze muszą być umieszczone w doniczce. Żeby stworzyć ciekawą ozdobę na wielkanocny stół można przełożyć je do szklanego naczynia i dodać na przykład przepiórcze jajeczka. Ładnie wygląda również naczynie wypełnione wodą, po której pływają świeczki i główki kwiatów. Poza tym w przeźroczystym naczyniu można też umieścić mech albo rzeżuchę i pookładać na nich skorupki jajek, piórka, a także inne elementy wiążące się z Wielkanocą. Takie samodzielne tworzenie stroików świątecznych na stół jest naprawdę bardzo ciekawe.